
Onze ARC Colts Danny Völker en Jim Boelrijk zijn ruim twee weken in Brisbane. Vanuit de Rugby Academie Amstelveen volgen ze een trainingsstage in Australië. Ze trainen en spelen bij de Wynnum Bugs. Naast het trainen en spelen maken ze kennis met de rugbycultuur in Australië. Ze zijn toegetreden tot de enthousiaste supportersgroep van de Queensland Reds. Dit is een van de vijf teams uit Australië die uitkomen in de super pro15 competitie waarin de beste teams van Australië, Nieuw Zeeland en Zuid Afrika spelen. Vandaag, 6 juli, speelde de Reds in Suncorp Stadium (Brisbane) tegen de Highlanders uit New Zealand. Jim en Danny zagen 'hun club' in een spannende wedstrijd met 19-13 winnen.
Zaterdag1 juli hebben Danny en Jim hun debuut gemaakt in het eerste seniorenteam van de The Wynnum Bugs. Een jong team (gemiddelde leeftijd 23 jaar) dat speelt in een regionale competitie met een spelniveau van onze ereklasse met een plus. Ze kregen allebei speeltijd van coach Paul Davey die tot eind april actief is geweest in Nederland als hoofdcoach van de Utrechtse Rugbyclub. Paul Davey heeft goede contacten met de ARC trainer/coaches Erik Hengeveld en Job Völker.
Helaas verloren The Bugs de wedstrijd tegen Goodna, een team met spelers afkomstig van de rugbyeilanden Fuji en Samoa, met 14-6. Met deze nederlaag komt de koppositie van The Bugs in de competitie in gevaar. De nederlaag kwam ook Jim en Danny afgelopen dinsdag op een inspannende straftraining te staan.
Morgen, 7 juli, zitten Jim en Danny in de selectie voor de moeilijke uitwedstrijd tegen het sterke Ipswich (2e plaats) de week daarop komt Pine Rivers (3e plaats) op bezoek in Wynnum. Onze jeugdinternationals kunnen dus de komende weken de borst nat maken en verder met een geweldige rugbyervaring die ze eind augustus, bij terugkomst, ook binnen ARC zullen overdragen.
Henk Boelrijk

Tijdens hun eerste weekend in Australie waren Jim en Danny op 23 juni waterdragers bij het district team van Brisbane. Dit team, met vijf spelers van de Wynnam Bugs in de gelederen, speelde in het Allianz stadion in Sydney de voorwedstrijd voor de Interland Australie- Wales. In de derde wedstrijd van de castrol Wales toer zagen ze Australie met de kleinst mogelijk marge winnen van Wales: 20-19.
Bijna iedereen wordt in zijn familie met kanker geconfronteerd, nu ook ik.
Alp d'HuZes 2013
Steun de actie van onze Fred Meijer, oud-speler en onmisbaar lid van de bouwcommissie!